Расписан конкурс за општинске стипендије

Општина Фоча расписала је конкурс за додјелу стипендија редовним студентима за академску 2022/2023. годину.

Право на стипендију имају студенти првог циклуса студија, осим апсолвената, са пребивалиштем на подручју општине Фоча са најмањом просјечном оцјеном 7,50, дјеца погинулих бораца и ратних војних инвалида , студенти без једног или оба родитеља, корисници социјалне помоћи, студенти чија су оба родитеља незапослена, студенти из вишечланих породица са троје и више дјеце.

Конкурисати могу и бруцоши са одличним успјехом из средње школе и наградама са такмичења.

Из општинског буџета стипендираће се студенти који нису корисници стипендија из других извора стипендирања. Старосна граница за стипендију је 26 година.

Пријаве са потребним докуменима достављају се Одјељењу за привреду и друштвене дјелатности општине Фоча, шалтер број пет.

Конкурс је отворен 15 дана од дана објављивања.