Златник за прворођене бебе у Фочи

Начелник општине Фоча Милан Вукадиновић  на Светосавској академији традиционално је даривао златником прворођене бебе у овој години на подручју општине.

Златник са ликом Светог Саве припао је новорођенчету Марку Томовићу, од мајке Софије и оца Драгана, који је рођен 3. јануара, као и Вулету Пантовићу, од мајке Сање и оца Бошка, рођеном истог дана.

Општина Фоча води активну пронаталитетну политику, на начин даривања прворођене бебе, кроз програм једнократне помоћи за новорођенчад, извдаја додатна средства за суфинансирање пренаталних тестова, грант за вантјелесну оплодњу, као и суфинансирање зимнице и огрева вишечланим породицама, средства за стипендије и субвенције за превоз ученика.

Начелник Вукадиновић је нагласио да су и у овогодишњем буџету планирана средства за низ програма подршке за економски стабилнију и бројнију породицу.