У Фочи обиљежен Дан бораца Одбрамбено-отаџбинског рата

Служењем парастоса погинулим борцима и цивилним жртвама рата и полагањем цвијећа на Централном споменику у Фочи данас је обиљежен Дан бораца Војске Републике Српске. Вијенце су положили представници општине Фоча, Борачке организације и удружења породица погинулих бораца и ратних војних инвалида.

Начелник општине Фоча Милан Вукадиновић рекао је како је наша обавеза да никада не заборавимо оне који су животе уградили у темеље Републике Српске, као и да се локална управа труди на све начине посвети пажњу бившим борцима и изнађе начин да помогне онима који су у тешкој материјалној ситуацији.

За одбрану Фоче живот је у протеклом рату положило 400 бораца и 148 цивила.

Војска Републике Српске формирана је 12. маја 1992. године, а према подацима тадашњег Генералштаба у Одбрамбено-отаџбинском рату од 1992. до 1995. године погинула су 23.752 борца.