Објављена ранг листа: Општинске стипендије добиће 154 студента

Општина Фоча ће у текућој 2022/23. академској години, стипендирати укупно 154 студената.

Одјељење за привреду и друштвене дјелатности објавило је ранг листу студената којима је одобрена општинска стипендија, комплетна ранг листа доступна је у прилогу, као и на огласној табли у приземљу зграде општине Фоча.

Међу стипендистима су студенти са најмањом просјечном оцјеном 7,50, дјеца ратних војних инвалида, студенти без једног или оба родитеља, корисници социјалне помоћи, студенти чија су оба родитеља незапослена, те студенти из вишечланих породица са троје и више дјеце.

Стипендије ће примати и бруцоши са одличним успјехом из средње школе и наградама са такмичења.

За стипендију је конкурисало укупно 198 студената, услове је испунило њих 154, док је 22 остало испод црте, такође 22 студента су повукла документацију, јер су остварили услове за републичку стипендију.

Укупно, из општинског буџета за стипендије  студентима у овој академској години биће издвојено 185 хиљада КМ.

Рок за жалбе траје 15 дана од дана објављивања.

Студенти који су конкурисали за студентску стипендију за школску 2022/23 годину, а испуњавају услове конкурса

Студенти који су конкурисали за студентску стипендију у школској 2022/23 години, а не испуњавају услове