ХИДРОЦЕНТРАЛА “ГОВЗА” У ПРОБНОЈ ПРОИЗВОДЊИ

Мини хидроцентрала “Говза” изграђена на истоименој ријеци у мјесним заједницама Јелеч и Миљевина недавно је пуштена у пробну производњу, а у електромрежу свакодневно испоручује око пет мегават часова електричне енергије.

govza probno 3

Акумулационо језеро хидроцентрале налази се у МЗ Јелеч, а  машинска хала до које воде металне цијеви, 8,5 километара низводно у МЗ Миљевина.

Из општине Фоча саопштено је да ће по основу концесионе накнаде за произведену електричну енергију у буџет , на годишњем нивоу, бити уплаћивано више од 100 хиљада марака.

govza probno 2

Подсјећају да је инвестиција коштала око 12 милиона марака, а инвеститор је бањалучко предузеће “Електрос”.

-Овај хидроенергетски објекат инсталисане снаге 4,9 мегавата биће ускоро и званично отворен-најављено је из општине.