УСКОРО ПОЧЕТАК ИЗГРАДЊЕ ПУТА ДЕСНОМ ОБАЛОМ ТАРЕ

Споразум о изградњи пута десном обалом ријеке Таре у дужини од 18,5 километара биће потписан 9.фебруара у Фочи.

Споразум ће потписати представници Општине Фоча и Министарства одбране Босне и Херцеговине.

Ово је резултат састанка руководства општине Фоча са министром спољне трговине и економских послова БиХ Мирком Шаровићем, министром саобраћаја и веза РС Неђом Трнинићем и министром трговие и туризма РС Предрагом Глухаковићем коју су крајем прошле године договорили да ће на пробијању макадамског пута десном обалом ријеке Таре бити ангажована механизација оружаних снага БиХ.

Изградња овог пута, која ће коштати око миллион и по марака,  омогућиће бржи развој рафтинг туризма и окончати проблеме рафтера који се појављују током туристичке сезоне на тромеђи БиХ, Србије и Црне Горе.