ВАСКРШЊА ЈАЈА ЗА СОЦИЈАЛНО УГРОЖЕНЕ ПОРОДИЦЕ

Општина Фоча у сарадњи са ОО Црвеног крста поводом Васкрса обезбиједила је 135 корнета јаја за исто толико социјално угрожених породица на подручју ове локалне заједнице.

Помоћ је уручена данас корисницима колективног центра у Миљевини и осталим корисницима социјалне помоћи.

Предсједница ОО Црвеног крста Снежана Ковач рекла је да је циљ помоћи суграђане у вријеме празника и на симболичан начин показати им да нису сами.

-Ми смо заједно са представницима општине и нашим волонтерима подијелили помоћ корисницима, разговарали о њиховим потребама и евентуалним проблемима. Сваке године настојимо да нашим корисницима и онима којима је помоћ најпотребнија изађемо у сусрет и помогнемо их у складу са могућностима-рекла је Ковачева.

Поред ове помоћи, локална управа обезбиједила је и 58 корнета јаја за два удружења дјеце и омладине са посебним потребама која дјелују на подручју општине.