VASKRŠNJA JAJA ZA SOCIJALNO UGROŽENE

U susret najvećem hrišćanskom prazniku, Vaskrsu, opština Foča obezbijedila je 97 školjki jaja za socijalno ugrožene kategorije na području ove lokalne zajednice.

Vaskršnja jaja donirana su za trideset socijalno ugroženih, dok je 67 korneta uručeno udruženjima za pomoć djeci i omladini sa posebnim potrebama.

I Opštinska organizacija Crvenog krsta Foča uključila se u akciju darivanja sugrađana pred vaskršnje praznike.

Dvadeset šest korneta jaja donirali su članovima Međuopštinske organizacije slijepih i slabovidih lica, petnaest školjki jaja korisnicima kolektivnog centra u Miljevini.Vaskršnja jaja uručili su i  svojim štićenicima.

U fočanskom Crvenom krstu kažu da je cilj pomoći sugrađane u vrijeme praznika i na simboličan način pokazati im da nisu sami.