ZAVRŠEN 13.FUDBAL FRENDS U FOČI: PEHAR PRIJATELJSTVA PONOVO U RUKAMA RIJEČANA

Kadeti Rijeke trijumfovali su na 13. Međunarodnom omladinskom turniru „Fudbal frends“ u Foči pošto su u finalnom susretu savladali Crvenu zvezdu sa ubjedljivih 3:0.

Riječani su tako drugi put osvojili trofej prijateljstva, a crveno-beli, koji su do sada dva puta bili šamipioni turnira, okrunili su se titutlom vicešampiona. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Josip Mitrović iz Rijeke, a njegov saigrač Antonio Dedić, koji je dva puta tresao mrežu Zvezde, najbolji je strijelac. Kapiten Riječana Igor Pandur najbolji je čuvar mreže .

– Divan je osjećaj, ponosan sam na svoju ekipu, na odbranu koja je djelovala fantastično, zbog toga nam je stigao ovaj pehar, zbog toga nismo primili nijedan gol, svi smo se borili. Zvezda je težak protivnik, ali smo sada pokazali da smo bolja ekipa-rekao je kapiten Igor Pandur.

Najbolji strijelac Antonio Dedić kaže da je njegova ekipa zasluženo trijumfovala na „Fudbal frendsu“.

-Dao sam dva gola u finalu što mi je donijelo pehar. Mislim da smo zasluženo pobijedili, ovo je odličan turnir, dobre ekipe, talentovani igrači, ponos je biti najbolji-rekao je Dedić.

Odbranu prošlogodišnje titutle Trener Riječana Renato Pilipović smatra zasluženom i realnom. Pohvalio je organizaciju turnira i istakao da se sigurno i dogodine vraćaju u Foču.

-Sve je prošlo fer i korektno, predstavili smo naš klub onako kako je dostojno, najbolje. Odavde nosimo samo najbolje utiske, a kvalitet turnira iz godine u godine je na sve većem nivou. Ekipe su jake, može mnogo toga da se vidi i nauči, a mi se radujemo našem dolasku i dogodine-kazao je Pilipović.

Crveno-beli, koji su mnogobrojnoj publici u Foči pružili užitak u vječitom derbiju kada su savladali crno-bijele, a potom ih obradovali pobjedom nad Mariborom, poručuju da se dogodine vraćaju sigurno da pokažu najbolje.

-Sreća nas je gledala prve dve utakmice, treću nije, ali to je fudbal. Borbeno finale, dali smo sve od sebe, pokušavali da se vratimo, ali protivnik je bolje ušao u igru od početka. Mi smo zadovoljni svime i organizacijom i ljudima i gostoprimstvom , zbog toga se vraćamo opet-rekao je Miloš Nikolić, kapiten crveno-belih.

Pohvale organizatoru stigle su i iz redova Partizana, Budućnosti, Vardara, Maribora, Željezničara.

-Turnir je više bio druženje, rezultat nam nije bio prioritet, ali nam je ovo jako dobro došlo da se pripremimo za sezonu. Dolazimo opet jer smo prezadovoljni svime što smo ovdje imali i dočekom i ljudima i organizacijom, a turnir je odličan i priča koja mora da traje-rekao je Slađan Šćepović, trener crno-bijelih.

Foča je još jednom položila ispit dobrog domaćina, a o tome najbolje svjedoče učesnici koji očekuju poziv i na naredni festival fudbala, kaže Zoran Avramović, idejni tvorac turnira i predsjednik beogradske Asocijacije Fudbal frends.

-Ugostiti 150 dječaka iz šest država je zaista ogromno za jedan grad koji je izdvojio mnogo da se pokaže u najboljem svjetlu. Mnogo mi je drago što je finalni meč prenosila sportska televizija Arena, podigli smo standard turnira, napravili veliki iskorak i za ovakav posao sigurno mora stići priznanje. Fudbal frends Foča 2017 je sigurno podigao ljestvicu omladinskih turnira jako visoko-naglasio je Avramović.

Načelnik opštine Foča Radisav Mašić je naglasio da je publika prezadovoljna kvalitetom prikazane igre.

-Sve je proteklo u duhu fer pleja i prijateljstva, tako da možemo reći da je i ovoga puta Fudbal frends opravdao svoju svrhu- rekao je Mašić.

Ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske Jasmina Davidović navela je da će ovo ministarstvo nastaviti da pomaže ovaj turnir cijeneći njegove vrijednosti.

 

Konačan plasman

Treće mjesto na turniru  osvojio je Vardar savladavši sa 2:1 ekipu Maribora, koja je dobila priznanje za fer-plej. Peta je Budućnost, šesti Željezničar, sedmi Partizan i osma Sutjeska.

 

happy wheels