ЗАВРШЕН 13.ФУДБАЛ ФРЕНДС У ФОЧИ: ПЕХАР ПРИЈАТЕЉСТВА ПОНОВО У РУКАМА РИЈЕЧАНА

Кадети Ријеке тријумфовали су на 13. Међународном омладинском турниру “Фудбал френдс” у Фочи пошто су у финалном сусрету савладали Црвену звезду са убједљивих 3:0.

Ријечани су тако други пут освојили трофеј пријатељства, а црвено-бели, који су до сада два пута били шамипиони турнира, окрунили су се титутлом вицешампиона. За најбољег играча турнира проглашен је Јосип Митровић из Ријеке, а његов саиграч Антонио Дедић, који је два пута тресао мрежу Звезде, најбољи је стријелац. Капитен Ријечана Игор Пандур најбољи је чувар мреже .

– Диван је осјећај, поносан сам на своју екипу, на одбрану која је дјеловала фантастично, због тога нам је стигао овај пехар, због тога нисмо примили ниједан гол, сви смо се борили. Звезда је тежак противник, али смо сада показали да смо боља екипа-рекао је капитен Игор Пандур.

Најбољи стријелац Антонио Дедић каже да је његова екипа заслужено тријумфовала на “Фудбал френдсу”.

-Дао сам два гола у финалу што ми је донијело пехар. Мислим да смо заслужено побиједили, ово је одличан турнир, добре екипе, талентовани играчи, понос је бити најбољи-рекао је Дедић.

Одбрану прошлогодишње титутле Тренер Ријечана Ренато Пилиповић сматра заслуженом и реалном. Похвалио је организацију турнира и истакао да се сигурно и догодине враћају у Фочу.

-Све је прошло фер и коректно, представили смо наш клуб онако како је достојно, најбоље. Одавде носимо само најбоље утиске, а квалитет турнира из године у године је на све већем нивоу. Екипе су јаке, може много тога да се види и научи, а ми се радујемо нашем доласку и догодине-казао је Пилиповић.

Црвено-бели, који су многобројној публици у Фочи пружили ужитак у вјечитом дербију када су савладали црно-бијеле, а потом их обрадовали побједом над Марибором, поручују да се догодине враћају сигурно да покажу најбоље.

-Срећа нас је гледала прве две утакмице, трећу није, али то је фудбал. Борбено финале, дали смо све од себе, покушавали да се вратимо, али противник је боље ушао у игру од почетка. Ми смо задовољни свиме и организацијом и људима и гостопримством , због тога се враћамо опет-рекао је Милош Николић, капитен црвено-белих.

Похвале организатору стигле су и из редова Партизана, Будућности, Вардара, Марибора, Жељезничара.

-Турнир је више био дружење, резултат нам није био приоритет, али нам је ово јако добро дошло да се припремимо за сезону. Долазимо опет јер смо презадовољни свиме што смо овдје имали и дочеком и људима и организацијом, а турнир је одличан и прича која мора да траје-рекао је Слађан Шћеповић, тренер црно-бијелих.

Фоча је још једном положила испит доброг домаћина, а о томе најбоље свједоче учесници који очекују позив и на наредни фестивал фудбала, каже Зоран Аврамовић, идејни творац турнира и предсједник београдске Асоцијације Фудбал френдс.

-Угостити 150 дјечака из шест држава је заиста огромно за један град који је издвојио много да се покаже у најбољем свјетлу. Много ми је драго што је финални меч преносила спортска телевизија Арена, подигли смо стандард турнира, направили велики искорак и за овакав посао сигурно мора стићи признање. Фудбал френдс Фоча 2017 је сигурно подигао љествицу омладинских турнира јако високо-нагласио је Аврамовић.

Начелник општине Фоча Радисав Машић је нагласио да је публика презадовољна квалитетом приказане игре.

-Све је протекло у духу фер плеја и пријатељства, тако да можемо рећи да је и овога пута Фудбал френдс оправдао своју сврху- рекао је Машић.

Министар породице, омладине и спорта Републике Српске Јасмина Давидовић навела је да ће ово министарство наставити да помаже овај турнир цијенећи његове вриједности.

Коначан пласман

Треће мјесто на турниру  освојио је Вардар савладавши са 2:1 екипу Марибора, која је добила признање за фер-плеј. Пета је Будућност, шести Жељезничар, седми Партизан и осма Сутјеска.