ПОЛА МИЛИОНА УЛОЖЕНО У АСФАЛТИРАЊЕ И УРЕЂЕЊЕ УЛИЦА

За асфалтирање и уређење градских саобраћајница на подручју општине Фоча у прошлој години уложено је више од 500.000 марака, од чега је дио средстава обезбиједила општина, а остатак из ресорних државних и ентитетских министарстава.

Нову асфалтну подлогу добиле су главне градске саобраћајнице, као што су Његошева, Светосавска, доњи мост на Ћехотини, Кочићева, Принципова,  као и неколико мањих улица у мјесним заједницама Горње и Доње Поље.

Када је ријеч о санацији и асфалтирању сеоских и приградских путева, из локалне управе подсјећају да је најзначајнија инвестиција асфалтирање три километра пута у Мјесној заједници Јошаница, према споменику у селу Хоџићи. Поред тога, за санацију сеоских путева уложено је око 250.000 КМ.

-Овакву политику обезбјеђења средстава и инвестирања у инфраструктуру, локална власт ће наставити и у 2016.години-рекао је Радисав Машић, начелник општине Фоча.