ОБЈАВЉЕНИ РЕЗУЛТАТИ КОНКУРСА ЗА ОПШТИНСКЕ СТИПЕНДИЈЕ: ФОЧА СТИПЕНДИРА 185 СТУДЕНАТА

Општина Фоча објавила је данас резултате конкурса за додјелу стипендија за школску 2016 / 2017. годину, у којој ће се из локалног буџета стипендирати 185 студената.

Међу стипендистима су студенти са најмањом просјечном оцјеном 7.50, дјеца погинулих бораца и ратних војних инвалида, бруцоши са одличним успјехом из средње школе, студенти без једног или оба родитеља, корисници социјалне помоћи, студенти чија су оба родитеља незапослена, а старосна граница за стипендију је 26 година.

За стипендију су конкурисала укупно 192 студента, услове је испунило њих 185, док је седам остало испод црте.

Право приговора на прелиминарни списак имају сви подносиоци пријава у року о десет дана од дана објављивања прелиминарног списка.

Појединачни износи стипендије износе од 80 КМ до 100 КМ, зависно од године студија.

У протеклој академској години општина Фоча стипендирала је 173 студента за шта је из буџета издвојено 165 000 марака, а у посљедњих пет година, укупно је издвојено 850 000 КМ за 854 студентске стипендије.

Спискови се могу погледати на овим линковима:

Preliminarni spisak s. stipendija koji ispunjavaju uslove

Прелиминарни списак који нису прошли