ИЗГРАЂЕНА НОВА ПЈЕШАЧКА СТАЗА КРАЈ ЋЕХОТИНЕ

Грађани Фоче добили су нови простор за шетњу и рекреацију након што је завршена изградња пјешачке стазе десном обалом ријеке Ћехотине дужине 155 метара.

Пјешачка стаза изграђена је уз дјечији парк у Доњем Пољу, а спојила је шеталиште које почиње од горњег ћехотинског моста са стазом која од парка води до ушћа Ћехотине у Дрину.

Осим што ће стаза ће користити грађанима Фоче за шетање и рекреативне активности, њеном изградњом уљепшан је овај дио града.

-Ово је одлично и заиста нам је ово требало, само је неопходно на овим степеницама поставити рукохват за нас старије који прелазимо-каже Фочак, Лука Ковач.

Радове је, у сарадњи са општином, извело фочанско предузеће “Извор”.

-На овом мјесту је раније била једна шикара, зарасло је све било, сада је то један уређен нови простор. Изградили смо стазу дугу више од 150 метара и степенице, тако да је сада спојен овај дио града у једно велико шеталиште. Ми смо извођач радова, а инвеститор је општина-рекао је Миомир Бојат, директор предузећа “Извор”.

Нова стаза, чија је изградња коштала око 10 000 марака, ускоро би требало да буде освијетљена.