Skip to content

Asfaltiran dio Svetosavske i heliodrom kod KPZ-a

Asfaltiran dio Svetosavske i heliodrom kod KPZ-a

Juče je završeno asfaltiranje dijela Svetosavske ulice, kao i izgradnja heliodroma na prostoru između KPZ i rijeke Drine, koji je, po sugestiji pilota Helikopterskog servisa Republike Srpske, pogodan za slijetanje helikoptera u hitnim slučajevima transporta bolesnika.Ta lokacija odgovara i pilotima i Bolnici. U opštini kažu da će u narednoj godini nastojati da heliodrom dobije međunarodni sertifikat i bude registrovan za spuštanje helikoptera svih vrsta. Sredstva za ove investicije izdvojena su iz opštinskog budžeta.

Danas su počeli pripremni radovi za izgradnju parkinga na novom groblju Barakovac. Biće izgrađeno 50 parking mjesta i na taj način riješen problem koji traje otkako je novo groblje otvoreno na toj lokaciji.Uz sve što je do sada urađeno predstoji da se još urade pločice u kapeli i parteru, kako bi prateći objekti na groblju bili u potpunosti opremljeni. Gazdovanje grobljem i svim pratećim objektima Opština je povjerila JKP Komunalac. Sve navedene investicije finansiraju se iz opštinskog budžeta.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter