СО Фоча: За унутрашње уређење Храма Светог Саве Општина улаже 420.000 КМ

Одборници фочанског парламента усвојили су данас одлуку о планирању и обезбјеђивању средстава за суфинансирање унутрашњег уређења Храма Светог Саве у Фочи, којом се локална управа обавезала да ће у наредних седам година за ову сврху издвојити 420.000 КМ.

Суфинансирање ће се вршити у 84 мјесечне транше од по 5.000, односно у годишњем износу од 60.000 КМ.

Начелник Општине Фоча Радисав Машић, на чији приједлог је усвојена ова одлука, напоменуо је да је локална управа и до сада за градњу Храма Светог Саве годишње издвајала 60.000 КМ.

„То је ставка која није кредитно задужење, која општину не оптерећује додатно, а која омогућава Црквеној општини, односно Храму Светог Саве да подигне кредит од 420.000 КМ, колико им недостаје да ураде подно гријање и мозаик. Та инвестиција кошта око 600.000 КМ, они имају разлику у средствима, а ми ћемо се на овај начин придружити обезбјеђењу општималних услова да се службе Божије у том храму могу обављати и зими, што тренутно није баш пријатно“, рекао је Машић.

Извор: Радио Фоча/ И. Јанковић