СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА

Општина Фоча и Српско просвјетно и култруно друштво ” Просвјета” и ове, као и претходних година, организује Светосавску академију.
Манифестација ће се одржати уочи Савиндана, 26. јануара у 19 часова у Градском позоришту.
У програму Академије учествоваће Хор Богословске школе Св. Петар Дабробосански, ученици Основне музичке школе а представиће се и хор Српског православног црквеног друштва ” Побратимство” из Фоче.

Прворођену бебу у овој години Начелник општине ће наградити златником, а биће награђени и ученици генерације у 2019. години у основним и средњим школама наше општине.

Сви грађани су позвани да присуствују овој свечаности а улаз је слободан.

Светосавка академија је једна од манифестација из програма ” Јануарске духовне и културне свечаности”, који је почео 18. децембра прошле године и трајаће до 3. фебруара ове године.

У програму је 29. јануара, позоришна представа ” Цигани идемо” Аматерског позоришта Фоча, затим 31. јануара избор спортисте године а на крају књижевно вече на коме ће своју књигу промовисати Неле Карајлић.
Све ове манифестације одражавају се у градском позористу са поцетком у 19 часова и за све је улаз бесплатан.

Dobrodošli!!!