Search
Close this search box.

Одбојаши Маглића нису успјели да изборе плеј-оф, пораз кошаркаша у Зворнику

Одбојкаши Маглића нису успјели да изборе пласман у доигравање за првака БиХ, пошто су у посљедњем, 18. колу Премијер лиге БиХ, пред подјелу лиге на два дијела, поражени на свом терену од сарајевске Босне 1:3.

У директном сусрету двије екипе које су одлучивале о палсману у плеј-оф, Фочаци су одлично почели.

Добили су први сет 25:23, али нису имали снаге да задрже тај ниво игре и концентрације и у наставку, па гости успијевају да окрену резултат.

У другом сету било је 23:25, у треећем 19:25 и у четвртом 20:25.

Показало се да је Босна у овом тренутку, ипак, боља екипа, са више квалитетних поентера, па се заслужено нашла у доигравању за шампиона државе.

Одбојкаши Маглића испустили су шансу да забиљеже историјски резултат.

Без обзира што у томе нису успјели, заслужују честитке за велику борбеност и за одличне игре у овој сезони.

У доигравање за првака БиХ пласирали су се Јединство из Брчког, Какањ, Домаљевац и Босна, којима ће се придружити шестоструки узастопни шампион БиХ Младост из Брчког.

У лиги за опстанак играће Маглић, Модрича, Борац, Радник и Темпо.

У женској Премијер лиги, одбојкашице Маглића изгубиле су на свом терену од Мостара 1:3.

По сетовима је било 14:25:24:26:,26:24,9:25.

Фочанке су овај дио такмичења, пред подјелу на лиге за првака и за опстанак, завршиле на посљедњем 10. мјесту са три бода, тако да у плеј ауту неће имати велике изгледе да очувају премијерлигашки статус.

Пораз кошаркаша

Кошаркаши Сутјеске поражени су на гостовању у Зворнику од домаће Дрине Принцип 67:62 у 17. колу Прве лиге Републике Српске.

По четвртинама је било 14:20, 17:12, 25:11, 11:9.

Фочаци су добро почели, имали су вођство у првом полувремену, али је одлучујућа била трећа четвртина у којој су домаћини окренули резултат и стекли солидну предност коју су успјели да задрже до краја.

Најефикаснији играч утакмице био је Душан Кнежевић из Дрине Принцип са 23 поена.

У екипи Сутјеске Иван Зејак је убацио 18, Александар Тунгуз 15, а Дејан Ћировић 13 поена.

Сутјесци је ово 13. пораз у сезони. Са четири побједе остала је на претпоследњем 11. мјесту.

У сљедећем колу Сутјеска ће угостити другопласирани Хео из Билеће.