Фочански спелеоспасиоци на вјежи у Дубровнику

На позив Хртватске горске службе станице Дубровник, припадници Спелеоспасилачке службе Републике Српске, станица Фоча учествовали су у суботу на вјежби “Зидине 2020” на подручју Старог града на Дубровачким зидинама.

По сценарију вјежбе радило се о двије унесрећене особе на простору Кармен – Мала бужа, саопштено је из ове службе.

Једна особа, са лакшим озљедама, била је у подножју зидина и системом св.Бернарда подигнута је на врх зидина гдје је збринута.

Друга унесрећена особа с озлијеђеном карлицом налазила се у мору. Тим у мору је према стандарду „Рескју 3 Јуроп“   техника спашавања из дивљих вода и поплава унесрећену особу имобилизирао на носила са пловцима, а у међувремену је растегнута пречница у дужини од 70 метара између двије куле. Носила са унесрећеном особом су подигнута из мора на пречницу системом контра-тег те довучена на зидине гдје је са тим и вјежба завршена.

Припадници Спелеоспасилачке службе Републике Српске, станица Фоча захвалили су се организатору вјежбе на позиву и лијепом дружењу, као и Општини Фоча која им је омогућила одлазак на вјежбу.