Zaključci Štaba za vanredne situacije opštine Foča za sprečavanja širenja i posljedica virusa korona 16.03.2020.godine

advanced divider
Advanced Heading
16.03.2020.godine

1. Opština Foča nastavlja akciju dezinfekcije svih javnih objekata, kako u gradu, tako i u naseljima Brod i Miljevina.

2. Nastavlja se akcija redovnog pranja ulica uz angažovanje većeg broja vozila za provođenje te aktivnosti u gradu, kao i u Brodu i Miljevini.

3. Pojačava se svakodnevni odvoz smeća, uz obavezu dezinfekcije mjesta gdje su postavljeni kontejneri.

4. Pozivaju se volonteri i dobrovoljci omladinskih organizacija i Crvenog krsta da u saradnji sa Centrom za socijalni rad i Crvenim krstom uspostave dostavu neophodne pomoći i namirnica starim i iznemoglim licima koja žive sami i koja nemaju drugu pomoć.

5. Inspekciji se nalaže dalje provođenje pojačane kontrole naloženih mjera, uz kažnjavanje svih koji ne provode propisane mjere.

6. Apeluje se na sve građane koji dolaze iz zaraženih područja da se odmah po dolasku jave Domu zdravlja i nadležnom ljekaru, radi dobijanja adekvatnog uputstva za dalje postupanje.

Foča, 16.03.2020.godine

advanced divider