Закључци Штаба за ванредне ситуације општине Фоча за спречавања ширења и посљедица вируса корона 16.03.2020.године

Advanced Heading
16.03.2020.године

1. Општина Фоча наставља акцију дезинфекције свих јавних објеката, како у граду, тако и у насељима Брод и Миљевина.

2. Наставља се акција редовног прања улица уз ангажовање већег броја возила за провођење те активности у граду, као и у Броду и Миљевини.

3. Појачава се свакодневни одвоз смећа, уз обавезу дезинфекције мјеста гдје су постављени контејнери.

4. Позивају се волонтери и добровољци омладинских организација и Црвеног крста да у сарадњи са Центром за социјални рад и Црвеним крстом успоставе доставу неопходне помоћи и намирница старим и изнемоглим лицима која живе сами и која немају другу помоћ.

5. Инспекцији се налаже даље провођење појачане контроле наложених мјера, уз кажњавање свих који не проводе прописане мјере.

6. Апелује се на све грађане који долазе из заражених подручја да се одмах по доласку јаве Дому здравља и надлежном љекару, ради добијања адекватног упутства за даље поступање.

Фоча, 16.03.2020.године