Помоћ пољопривредницима

ОПШТИНА ФОЧА

Сјеменски материјал добило је 268 пољопривредника, углавном социјалних категорија

У Фочи данас је  268 породица добило сјеменски материјал за повртарску прољетну сјетву.

Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске донирало је 168 пакета сјеменског материјала, а општина Фоча још 100 пакета.

Критеријуми за додјелу сјеменског материјала било је, прије свега, социјано стање, јер се на овај начин жели помоћи породицама које немају други извор прихода.

Спискове породица којима је додјељен сјеменски материјал Општинском одјељењу за привреду и друштвене дјелатности, доставили су Центар за социјални рад, предсједници мјесних заједница и удружење које брине о дјеци са посебним потребама „Трачак Наде“. Сви који су били на списку добили су сјеменски материјал кажу у надлежном Општинском одјељењу.