Сјетвени пакети допуњени расадом паприке, парадајза и купуса

У Фочи је данас подијељен расадни материјал за 168 пољорпивредника који су раније добили сјетвене пакете Владе Републике Српске, потврђено је Радио Фочи у општинском Одјељењу за привреду и друштвене дјелатности.

Претходно су подијељена сјемена, ђубриво и опрема за заштиту биља, а појединачна вриједност ових пакета, заједно са расадом, је око 250 КМ.

Пакети су данас допуњени са по 50 струкова расада паприке, 30 парадајза и 20 купуса.

Расад поврћа испоручила је фирма из Невесиња „Голф комерц“, којој је Влада Српске,  након обављеног тендера, повјерила овај посао.

Пакети сјетвеног материјала подијељени су корисницима који спадају у неку од угрожених категорија становништва, а посједују земљиште и способни су за рад.