ВИРУС ОДЛОЖИО ПОСЈЕТУ ДЈЕЦЕ СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ

Акција „ Спојимо дјецу Косова и Метохије  и Републике Српске“ коју девету годину заредом организује Одбор за помоћ Косову и Метохији Републике Српске, ове године неће бити организована.

Због пандемије вирусом корона, долазак 1.100 ученика са КиМ, који су првобитно требали доћи у 21  општину РС половином јуна, био је помјерена за 21. август, али се тај термин не може испоштовати, јер то превентивне мјере не дозвољавају.

Ове године је било планирано да 45 ученика из општине Штрпци са Косова и Метохије са својим наставцима, дођу у Фочу где би боравили седам дана. Ученици би, како је било планирано, боравили код својих вршњака, ученика основних школа Св.Сава и Веселин Маслеша, док би њихови наставници били смјештени о трошку општине.

Вирус корона је ову лијепу акцију зауставио и одложио за идућу годину када ће, надамо се, дјеца са КиМ доћи у Фочу која ће им бити добар домаћин.