ПОТПИСИВАЊЕ УГОВОРА О ДОДЈЕЛИ ПЛАСТЕНИКА

У склопу пројекта „Стварање прихода и радних мјеста у пољопривредном сектору у БиХ (IGAS)2016-2020“ и на основу Споразума закљученог између Општине Фоча и CARITAS Швајцарске,  у реализацији пројектне активности „Пластеничка производња поврћа 2020-2021 у општини Фоча“, у петак 21.08.2020. године, Начелник општине Фоча ће потписати уговоре са 20 изабраних корисника.

Потписивање уговора и обука за кориснике ће се одржати у сали Центра за културу и информисање Фоча у 10 сати.

Право на учешће у Пројекту имале су незапослене особе, социјално и материјално угрожене особе и младе особе са подручја општине Фоча које посједују властито пољопривредно земљиште или њихови ужи чланови породице као и земљиште уступљено на коришћење или у закуп у непосредној близини стамбеног објекта у којем станују.

Укупна вриједност пројекта је 58.573,40 KM од чега општина Фоча и CARITAS учествују са по 40%, а финансирање од стране корисника је 20%.