Стипендије за 175 студенатa

Студенске стипендије у Фочи ове године добило је 175 студената. У складу са критеријумима студентске стипендије добијају сви редовни студенти са просјечном оцијеном од 7,5, затим дјеца без једног или оба родитеља, студенти из социјалних и вишечланих породица, као и дјеца ратних војних инвалида.

Из општинског буџета за ове намјене биће издвојено 150 хиљада КМ.

У критеријумима за додјелу стипендија задржали смо веома наглашену социјалну компоненту, тако да већ осам година на овај начин награђујемо најбоље ученик и студенте, а у исто време помажемо социјално осјетљиве категорије. Све студентске стипендије, као и у протеклих седам година, биће уредно исплаћиване. Студенти ће се и општини и својим родитељима, најбоље одужити ако буду добри студенти и ако обезбједе услове да и у наредним годинама буду општински стипендисти – рекао је начелник општине Радисав Машић, обраћајући се студентима.

Због актуелне епидемолошке ситуације, студенти су уговоре о стипендирању потписивали у четри различита термина, у групама не већим од 50 лица.