Уговори за додјелу 20 пластеника

У сарадњи са швајцарским „Каритасом“ општина Фоча је обезбједила 20 пластеника са пратећом опремом и системом за наводњавање. Уговоре са корисницима који су одабрани на основу јавног конкурса потписао је начелник општине Радисав Машић.

Пластеници су површине 100м2 а укупна вриједност те инвестиције је 59.000 КМ.

Учешће општине и Каритаса је по 40% а пољопривредници ће издвојити 20% вриједности пластеника.

Поред ових 20 пластеника Општина је, у сарадњи са донаторима, обезбједила још 13 пластеника који су додијељени породицама из социјалних категорија које су те пластенике добили бесплатно.

Поред набавке пластеника општина је буџетским средствима помогла и малинарима, пчеларима, произвођачима млијека, а помоћ општине добијају и пољопривредници који су набавили пољопривредну механизацију или су улагали у објекте за сточарску производњу.

Уз помоћ ресорног министарства Владе Републике Српске пољопривредницима је почетком пролећа подијељен садни материјал и ђубриво,  тако да су на подручју општине ове године оживјели многи запуштени вртови, воћњаци и баште. Општина ће у овој години за подршку пољопривреди издвојити око 150 хиљада марака, не рачунајући донаторе.