Реконструкција водоводне мреже у Миљевини

ОПШТИНА ФОЧА
НОВИ ПРОЈЕКАТ

Реконструкција водоводне мреже у Миљевини

Општина Фоча је обезбиједила нови пројекат Реконструкције водоводне мреже у Миљевини, који је саставни дио друге фазе реконструкције водовода.

Међународни експертски тим је ревидирао и прихватио наш пројекат за који је Европска инвестициона банка обезбиједила 277.000 евра грантовских средстава.

У оквиру овог пројекта биће реализована реконструкција комплетне водоводне мреже у насељу Миљевина, што ће грађанима тог насеља обезбједити уредно снабдијевање водом за пиће.

Након реконструкције изворишта Крупица повећан је доток воде у насеље, али се због дотрајале секундарне мреже у насељу губици воде велики, што ће овом инвестицијом коначно ријешити.

С обзиром да је ријеч о пројекту који се финансира из европских фондова, тендер за избор извођача радова, који ће општина ових дана расписати, биће међународног карактера, а то значи да ће бити отворен 60 дана.

Радови на реализацији реконструкције водовода у Миљевини почеће на пролеће наредне године.