СТРУЈУ ДОБИЛО 10 ДОМАЋИНСТАВА

У селу Гостичај, МЗ Јошаница, ових дана 10 повратничких породица добило је електричну енергију. Инвестиција изградње нисконапонске мреже коштала је око 50.000 КМ, од којих је 44.000 КМ обезбиједило Министарство за људска права и избјеглице БиХ, путем Фонда за повратак БиХ, а учешће општине било је ок 4.500 КМ.

На јавни позив Министарства за људска права и избјеглице БиХ, општина Фоча је конкурисала са захтјевом за електрификацију села: Колун-Петковићи-Зарудина, Срботина-Утуловићи-Бегова раван, Дужица, Крушево, Жилићи, Дерелови-Црнета-Глушци-Довратићи-Бујаковина, Милићи, Брусна и Гостичај.

Захтјеви ће поново бити обновљени на новом конкурсу, а тражиће се средства и из других извора, јер су елекектрична енергија, вода и пут основни предуслови живота на селу.