Дезинфекција у току

Према одлуци ОШВС у општини Фоча у току је дезинфекција јавних површина, стамбених и пословних простора.

прање

У акцији су укључени Територијална ватрогасна јединица, Предузеће „ Извор“ , ОШЦЗ, који је и координатор акције, као и општинска инспекција.

Ватрогасци су опрали улице и просторе болничког круга и дворишта Дома здравља, а заједнице етажних власника су обавезне да очисте стубишта и хаусторе својих стамбених зграда како би могла бити извршена дезинфекција.

Екипе предузећа „Извор“ дезинфекцију јавне површине и већ су завршиле највећи дио градских улица, а три екипе ОШЦЗ дезинфиковале су: 3 хаустора у згради „Лепа Брена“ ЦКИ, Биоскоп, Богословски факултет, Тур. организацију, Музеј, Градско позориште, Полицијска управа, Општина.

Данас ће бити дезинфиковане зграде у: ул. Краља Петра, Крајишка, Његошева, Шантићева, 9.маја, Немањина, Петра Бојовића.

Акција се наставља и дезинфекцијом ће бити обухваћени сви јавни простори и сви заједнички простори у стамбеним зградама у Граду, Броду и Миљевини.

Власници објеката у које улазе грађани, дужни су да их дезинфикују.

Грађане позивамо да обавезно користе заштитну маску, како у затвореним просторијама, тако и на отвореном.