Паркинг у центру града

У центру града, у дворишном дијелу Његошеве улице, између Центра за културу и информисање и Православног богословског факултета, наредних дана биће завршен велики паркинг. Радови су у завршној фази и Општина је, као инвеститор, преузела све како би се коначно изградио тај инфраструктурни објекат чију су изградњу годинама спрјечавали разни административни проблеми и опструкција.

Општина је када је ријеч о паркингу, на решавању тог реалног проблема урадила следеће: испред улаза у Болницу уређен је паркинг за путничка возила и аутобусе, а у току је изградња обилазнице која ће имати и педесетак паркинг мјеста; уређен паркинг за педесет и пет возила изграђен је поред новог гробља, а тридесетак паркинг мјеста биће завршено у дворишном дијелу старог Дјечијег обданишта.

Изградњом наведених паркинга и уређењем постојећих стварају се услови за другачије организовање паркинга у граду и његову наплату.

Јер , Фоча је један од ријетких градова у коме се коришћење паркинга не наплаћује.