Обједињена туристичка понуда општина Плужине и Фоче кроз туристичке пакете

Општине Плужине и Фоча су у сарадњи са Парком природе „Пива“ и Туристичком Организацијом Општине Фоча, развиле једнодневне и вишедневне туристичке пакете који интегришу туристичку понуду у ове двије пограничне општине. Туристички пакети обухватају 8 тура, 5 једнодневних и 3 вишедневне, гђе су обједињени најпопуларнији туристички садржај обје општине. Туре су објединиле најатрактивније туристичке садржаје, као што су рафтинг, планинарење , зип лине, јееп сафари, крстарење и нове туристичке производе – слободно пењање, кајакинг и посматрање птица и дивљих животиња. Изабрани су најпопуларнији локалитети, видиковци и одмаралишта заједно са туристичким атракцијама, како би туристи који посјећују прекогранично подручје у потпуности доживјели обје општине. Поред активног туризма, туристички пакети укључују и културно-историјске вриједности ове двије општине. Обједињене су и природне вриједности два Национална Парка – Сутјеске и Дурмитора, као и Парка природе „Пива“, који је уједно и њихова природна веза.

Туристички пакети који укључују једнодневне и вишедневне туре су једнан у низу од активности пројекта ”Туризам, Адреналин и Рафтинг Авантура (Т.А.Р.А)” који спроводе Општине Плужине и Фоча, у сарадњи са Парк Природе Пива и Туристичком организацијом општине Фоча, а финансира Европска унија у Босни и Херцеговини у оквиру Програма прекограничне сарадње ЦБЦ БиХ-МНЕ.

Једнодневна тура – Два парка Пива и Сутјеска

Једнодневна тура – Културно историјско наслеђе