Вукадиновић честитао Василијевдан вјерницима, студентима и борцима

Начелник општине Фоча Милан Вукадиновић честитао је студентима и запосленима на Богословском факултету крсну славу Светог Василија Острошког, као и припадницима некадашње Војске Републике Српске дан њеног оснивања.

У честитки се наводи:

Свим грађанима Фоче православне вјероисповјести честитам дан Светог Василија Остошког.

Посебно поштовање желим да искажем суграђанима и студентима наших факултета који су и ове године наставили традицију ходочашћа од Фоче до манастира Острог, уз жељу да им овај подвиг служи на здравље и спасење.

Професорима, запосленом особљу и студентима Богословског факултета честитам Крсну славу.

Користим ову прилику да борцима честитам дан оснивања Војске Републике Српске, која је била окосница очувања српског народа на његовим вјековним огњиштима и гарант његове уставне равноправности.

Уз наду да ће Трећи пјешадијски (Република Српска) пук у будућности наставити да његује историјско наслијеђе Војске Републике Српске и доприноси очувању мира и безбједности, као што је било и до сада, стоји у честитки начелника Вукадиновића.