Форум за прекограничну сарадњу Плужине – Фоча

Форум за прекограничну сарадњу Плужине – Фоча (у даљем тексту ЦБЦ Форум) основан је 2009. године, као резултат ГИЗ ОРФ пројекта о прекограничном економском развоју Црне Горе и Босне и Херцеговине. Током 2011. године двије општине (Фоча и Плужине) потписале су Меморандум о разумијевању (МоУ) за институционализацију ЦБЦ Форума.

ЦБЦ Форум чине сви релевантни актери из јавног и приватног сектора (укључујући ОЦД) из две општине и има 40 чланова. Председници општина ко-предсједавају састанцима Форума, а састанци се одржавају у Фочи и Плужинама на ротационој бази. ЦБЦ Форум је подржан претходним пројектом прекограничне сарадње који је финансирала ЕУ, а имплементирали су га Фоча и Плужине, при чему су чланови Форума значајно допринијели успјешном постизању резултата пројекта. Исти модалитет биће поновљен у овом пројекту, где ће се састанци ЦБЦ форума користити за повећање видљивости пројекта и за дискусију о спровођењу пројеката и резултатима са члановима форума. Укупно ће пројекат подржати 4 састанка прекограничне сарадње, од којих ће два састанка бити организована у Плужинама и два у Фочи.

Детаљније:

Одржан састанак Форума прекограничне сарадње Плужина и Фоче