Фоча прославила Дан општине

Свечана сједница поводом Дана општине – 9. маја одржана је јуче у сали Градског позоришта, гдје су присуствовали многобројни гости из других општина Републике Српске, Србије, Црне Горе и Грчке, као и представници јавног и друштвеног живота Фоче.

Начелник општине Фоча Милан Вукадиновић и пресједник СО Фоча Срђан Драшковић на свечаној сједници уручили су награде и признања истакнутим појединцима и организацијама.

Највеће признање, титула почасног грађанина припала је  Ризосу Комицасу из грчког града Лариса. Комицас је током Одбрамбено-отаџбинског рата прикупљао хуманитарну помоћ, храну и лијекове за грађане Фоче, организовао боравак дјеце погинулих бораца код грчких породица у Лариси, а своју хуману мисију наставио је и по завршетку рата.

Породици некадашњег предсједника Скупштине општине Фоча и посланику у Народној скупштини Републике Српске Радојици Млађеновићу постхумно је додијељена  Повеља општине за посебан допринос развоју и унапређењу локалне самоуправе.

На свечаној сједници додијељене су и 22 захвалнице, те 13 новчаних награда.